Видео: Како Хамес го опцу Зидан!

Колумбискиот напаѓач, Хамес Родригез не само што бурно реагираше на одлуката на Зинедин Зидан да го извади од игра на дуелот со Леганес, тој на патот кон клупата „сочно го опцу“ својот тренер.

Камерите на Кватро Депортес успеаа го уловат моментот кога играчот го опцу тренерот и ги детектираа неговите зборови.

„На мајка ти пи***! Не ме оставаш да одиграм цел натпревар”.