Спорт

Видео: Гвардиола со еден потег го „запали“ интернетот

Гвардиола е еден од најуспешните тренери во моментов, но каталонскиот стратег се уште поседува „магија“ во нозете.

Гвардиола, како играч го красеа одличен преглед на играта и одлична техника која ја покажа на еден од последните тренинзи во Манчестер Сити.

„Граѓаните објавија на Твитер кратко видео од „мајсториите“ на Гвардиола, а видеото веднаш стана вирално на социјалните мрежи.

To Top