Видео: Голмански гаф на годината!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Голманот на Мускрон, Матеј Делаќ преку ноќ стана ѕвезда со комичниот погодок кој го прими на мечот меѓу неговиот тим и составот на Клуб Бриж.

Хрватот никако не реагираше по изведувањето на центарот од гостинските фудбалери бидејќи „процени“ дека топката ќе оди во гол-аут, па прими смешен гол.