Видео: Голман со феноменален гол во 96-та минута!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Голманот на јужноафриканскиот тим Барока, Оскарин Масулуке успеа да постигне атрактивен гол со „ножички“ од границата на шеснаесетникот.

Масулуке се вклучи во шеснаесетникот при изведувањето на корнер во 96-тата минута при резултат 0:1 против Орландо Пајратс и постигна феноменален гол за израмнување.

Штета што ФИФА веќе го најави конкурентите за наградата „Пушкаш“, овој гол сигурно би влегол во конкуренција.