Видео: Голман постигна гол од 90 метри!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Пријателскиот меч помеѓу Јордан и Индија го одбележа еден неверојатен потег на голманот за кој денес зборува цел свет.

Јордан славеше со 2-1, а во водство дојде во 25-та минута и тоа преку својот голман Амер Шафи.

Шафи дегажираше една топка од својот шаснаесетник и успеа да го совлада својот колега од спротивната страна.

https://youtu.be/mGyHHlQ60O4