Видео: Голман глумеше стопер, па прими лоб

Голманот на Стразбур Александар Укиќ е трагичар во неделниот натпревар на својот тим против Рен.

При водство на Рен од 1:0 голманот на Стразбур сакаше да ја отстрани опасност и да ја исфрли топката, но интервенцијата не изгледаше онака како што тој посакуваше.

Укиќ имаше лош обид да ја расчисти опасност, па неговото расчиствување се претвори во одличен фор за фудбалерот на Рен Адријан Уну кој шутираше одлично и го лобуваше.