Видео: Федерер и Надал направија шоу на Лајвер купот


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Роџер Федерер и Рафаел Надал направија вистински шоу на „Лајвер купот“ кој овој викенд се игра во Женева.

Додека Надал губеше против Милош Раониќ, Федерер дојде до клупата и му подели неколку совети кои веднаш станаа хит.

„Мора повеќе да излегуваш на мрежа, натерај го да се обиде да те пробие. Многу си добар на мрежа. Дај малку спин и слајс, како некогаш“, му рече Федерер.

https://www.facebook.com/ATPTour/videos/3198788666828318/