Видео: Елмас на дебито во Серија А ги покажа мајсториите


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Елиф Елмас синоќа го имаше своето деби во Серија А и со својот Наполи оствари тешка победа на гостувањето кај Фиорентина.

Елмас влезе во игра во завршницата, но само 20 минути му беа потребни да покаже дел од својот спектар на мајстории.

Македонскиот репрезентативец со еден потег го испрати „по бурек“ Бенаси и покажа дека ќе биде големо засилување за тимот на Анчелоти.