(Видео) „ДВЕ“ мајстории на Рибери: И ги одврза копачките на судиката и постигна фантастичен погодок!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Избраниците на Карло Анчелоти на стартот од сезоната во германскиот куп очекувано го декласираа тимот на Чеминицер со конечен резултат од 0:5.

Интересно во овој натпревар беше што како главен делител на правдата имаше судика, па Французинот од редовите на германскиот гиган,во еден момент одлучи да се пошегува со делителката на правдата. Имено, Рибери додека ја местеше за изведување на слободен удар имаше време и да ги одврзе копачките на главната судика.Р

Покрај тоа Рибери од истиот слободен удар испрати одличен удар и ја затресе мрежата на противникот.

https://twitter.com/ChaosSoccerGear/status/896561554052788224


@afead przez wfproductions