Видео: Алиоски повторно тресе мрежи!


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Езџан Алиоски продолжува со добрите игри во дресот на Лидс, кој оваа сезона предводен од Биелса игра фантастично.

Лидс уште во првото полувреме имаше два гола предност на гостувањето кај Норвич, а македонскиот репрезентативец повторно ја затресе мрежата.