Вежба јога, нижи успеси и неодоливо личи на Анџелина Џоли


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Прекрасната Галинка Миргаева својата слава на интернет ја стекна благодарение на сличноста со популарната холивудска актерка и режисерка, Анџелина Џоли.

Атрактивната Русинка некои ги потсеќа (а некои го негираат тоа) на славната Џоли, па таа го искористи тој податок за да си изгради свој сопствен славен имиџ на социјалните мрежи. Снима атрактивни и провокативни клипови и редовно го зголемува бројот на своите следбеници на мрежата.

Промовира здрав живот и фитнес на својот Инстаграм профил, каде добива бројни комплименти за нејзиниот изглед. Наводно е висока 160 см и тешка 47 кг. Некои ја советуваат да не ја имитира славната актерка, туку да си биде своја.