Верати ограбен на Ибица – крадците го „олесниле“ за 3 милиони евра


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Голем дел од славните фудбалски фаци летниот одмор оваа година одлучија да го поминат на Ибица.

Така популарната дестинација ова лето се одлучија да ја посетат Роналдо, Меси, Суарез, Влаховиќ и други. Еден од оние кои престојуваше на Ибица беше и Марко Верати. Овој одмор Италијанецот нема да го памети по добро затоа што бил мета на грабеж.

Имено, крадци влегле во вилата, инаку сопственост на славниот Луис Назарио Роналдо, во која Верати го поминувал одморот и според информациите на Шпанците го „олесниле“ за вредност околу три милиони евра. Освен што украле пари, украдена била и голема количина накит и уште некои вредни предменти.

Грабежот се случил во текот на вчерашниот ден додека Верати и неговото семејство не биле во вилата.