Вардар и Металург ги добија своите противници во Лигата на шампионите


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Вардар и Металург денес ги добија своите противници за новата сезона во Лигата на шампионите.

„Црвено-црните“ се сместени во групата „А“ каде што освен европскипт шампион Монппелје  друштво му прават: Рајн Некар Левен, Кристијанштад, Кјелце, Барселона, Мешков Брест, Веспрем.

Металург од друга страна беше сместен во условно кажано групата со послаб квалитет, „Ц“, заедно со: Силкеборг, Спортинг Лисабон, Бешикташ, Чековски Медведи, Татран Прешов.

Натпреварите во новата сезона започнуваат на 12/16 септември.