Славни

Вака изгледа синот на Арнлод Шварценегер (фото)

За познатиот глумец и политичар, Арнлод Шварценегер, со години наназад воздивнуваат жените шриум светот, а веднаш дојде до промена. Титулата на миленик сега ја има неговиот 23 годишен син Патрик.

Од своите 15 години работи како фото модел, а освен тоа успешен е и во претрпиемачките води. Медиумите пишуваат дека бил во врска со поп пејачката Мајли Сајрус.

На Инстаграм, има повеќе од 600.000 следачи, често објавува фотографии во кои позира со својот татко, а дали ја наследил убавината од него пресудете сами.

To Top