Уште една голема ѕвезда на Реал сака трансфер во Јувентус!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Трансферот на Кристиано Роналдо во Јувентус минатото лето предизвика „земјотрес“ во фудбалскиот свет, а сега медиумите најавуваат уште еден голем трансфер на релација Мадрид – Торино.

Станува збор за Марко Асенсио кој според тврдењето на „Тутоспорт“ е силно заинтересиран за трансфер во Јувентус.

Асенсио е импресиониран од навивачите и клупската структура на италијанскиот клуб, а за добрата атмосфера во тимот му потврдил и неговиот сонародник и пријател Алваро Мората.

Сигурно дека и Јувентус е силно заинтересиран да доведе таков врвен фудбалер со блескава иднина, но за тоа секако ќе се прашува и Реал Мадрид.

Асенсио има договор со „кралскиот“ клуб до 2023 година, но моментално не е задоволен од својот статус и минутажата во клубот.

За потсетување, Реал Мадрид минатото лети одби понуда од 150 милиони евра за младиот Шпанец, па Јувентус сигурно ќе треба да го одврзе кесето за неговиот потпис.