Уште една голема грешка на оскаровската вечер која ретко кој ја забележа

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 26: Actor Jennifer Aniston speaks onstage during the 89th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 26, 2017 in Hollywood, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Покрај прогласувањето грешен победник, на синоќешните „Оскари“ се случи уште една голема грешка, која помина незабележително.

За време на сегментот „ИН МЕМОРИАМ“, во кој Академијата им оддава почит на сите филмски работници што нѐ напуштиле минатата година, беше употребена погрешна фотографија.

Додека Џенифер Анистон на сцената ги читаше имињата на починатите, на екранот течеше монтажата со фотографии од нив. Кога требаше да се оддаде почит на австралиската дизајнерка и четирикратно номинирана Џенет Патерсон, беше прикажана фотографија од продуцентката Џен Чампан, која е жива.

Чампан за „Хафингтон пост“ изјавила дека била „уништена“ кога се видела себе на екранот, но и поради тоа што нејзината добра пријателка не го заслужила ваквиот поздрав.