Спорт

УРНЕБЕСНО: Видете го лудото славје на Зинченко (видео)

Репрезентативците на Украина синоќа ја победија Португалија со 2:1 на домашен терен и обезбедија пласман на ЕУРО 2020.

После последниот свиреж започна големото славје на Украинците, но она што го правеше Зинченко е апсолутен хит.

Ѕвездата на Манчестер Сити еуфорично се радуваше, влегуваше во кадар од студиото во живо, па денес е апсолутен хит на социјалните мрежи.

To Top