УРНЕБЕСНО: Кантона го „исмеа“ Нејмар за фризурата


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Најголемата бразилска ѕвезда, Нејмар е познат по екстравагантниот стил, но овој пат се надмина себе си.

Имено, најскапиот фудбалер на светот на првиот меч на Мундијалот се појави со „интересна“ фризура, па веднаш почнаа мајтапи на социјалните мрежи.

Бразилецот го „тролаа“ дека на главата ставил шпагети, а интересно во кампањата се приклучи и поранешната фудбалска легенда Ерик Кантона.