Сцена која го обиколи светот: Овие фанови се победници на Мундијалот (фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Фановите на Мексико и Колумбија го покажаа духот на Светското првенство, откако го подигнаа еден фан на Египет во инвалидска количка за да гледа на екранот во фанзоната.

„Фараоните“ учесвуваат по прв пат на Мундијал после 1990 година, па многу приврзаници дојдоа во Русија да ја гледаат репрезентацијата со надеж дека ќе дојдат до билет.

За тие кои не успеаа да најдат билети најдобро место за гледање беше фанзоната. Вклучително и за овој фан со инвалидитет кој беше во толпата.

Овој срдечен гест го обиколи светот и во вистинско светло го покажа духот на Мундијалот…секоја чест!