„Умот е сè, стануваш она што мислиш“: Така вели ова жешка Мексиканка


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мексиканките важат за едни од најатрактивните жени на светот, а Кара Дел Торо е уште една во низата кои го потврдуваат тој факт.

Мексиканка која е растена во Тексас, а денес успешен модел со адреса во Лос Анџелес – така на кратко гласи животната приказна од оваа секси убавица.

Кариерата ја започнала во Elite Models, а после тоа почнала да соработува со познати брендови како Guess, Beachbunny, Carl’s Jr и World Swimsuit.