Ума Турман им се придружи на „Жолтите елеци“ во Париз


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Славната актерка сподели на својот Инстаграм профил фотографија на која е сликана во Париз, опкружена од учесниците на протестите од движењето „Жолти елеци“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uma Thurman (@umathurman) on

48-годишната актерка е фотографирана во близина на париската црква „Свети Августин“. „Париз денес. Чадни бомби и полициски сили стапуваат на сцена“, напиша таа. Потоа, во коментар, додаде: „99 насто од демонстрантите беа мирни“.