Украинското знаме развиорено од Русинка на Монт Еверест (снимка)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Руската планинарка и блогерка Катја Липка објави видео на кое таа го вее украинско знаме на Монт Еверест, највисокиот планински врв на светот.

Видеото е објавено во неделата заедно со фотографии на кои се гледа нејзиното искачување на Еверест.