Убавицата со најжежок задник во Кина во јавност носи само широка облека – еве ја причината


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Гаи Киан (20) минатото лето се закити со ласкавата титула „најубав задник во Кина“, но поради својата задница оваа Кинескиња има бројни проблеми.

Гао, која на натпреварот за најзгоден задник ги воодушеви седумте судии, призна дека не може во јавност да носи хеланки, бидејќи цела човечка околина зјапа во нејзиниот задник. Поради тоа, некое време во јавност носеше само широка облека.

Организаторот на овој кинески натпревар тврди дека никогаш не чул за бразилскиот Мис Бум Бум, чија победничка во 2016 година од натпреварувањето си замина со манекенски договор вреден 20.000 евра, пишува Daily Mail.

Во споредба со бразилската победничка, Гао Киан за победата доби само 5.000 јуани (околу 650 евра). Но, титулата за неа беше одлична отскочна даска и денес таа работи како фитнес инструкторка, а на социјалните мрежи во Кина ја следат неколку милиони обожаватели.