„Црвените ѓаволи“ уживаа во дружба со сексапилната убавица

Во рамки на нивната турнеа низ САД, фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа гости на забава организирана од спортскиот бренд Адидас, после натпреварот со Лос Анџелес Галакси во кој тие победија со 5:2.

Меѓу другите славни фаци на забавата баше и сексапилната Емили Ратајковски, а тоа на фраерите од четата на Мурињо им дојде како „кец на десетка“, па одвај дочекаа да се фотографираат со славната убавица и модел.