Трчаат по лимузината: „Луѓето во црно“ од Ким Јонг-ун (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


После првата историска средба со својот јужнокорејски колега, севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун си замина во црна лимузина, а внимание од неговото заминување привлече појавата на неговите телохранители кои, во стилот на „Men in black“, трчаа покрај возилото.

На интернет е објавена снимка на која се гледа како 12 телохранители во костуми трчаат покрај возилото во кое се наоѓа Ким Јонг-ун.

Ким и Мун ја завршија утринската сесија од историската средба, а за попладне е планиран нов состанок.

Ким Јонг-ун стана првиот севернокорејски лидер кој стапнал во Јужна Кореја откако полуостровот беше поделен со граѓанската војна од 1953 година.