Трамп Јуниор му враќа на Алек Болдвин за исмевањето на Доналд Трамп: „Оружјето не убива луѓе, Алек Болдвин убива“


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Неколку дена по трагедијата на снимањето на „Раст“, ​​во која актерот Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, трагедија која го потресе холивудскиот филмски свет, но и пошироко, светската јавност, најстариот син на Доналд Трамп, Доналд Трамп Јуниор, ја искористи можноста да го исмева актерот на невкусен и морбиден начин.

Синот на поранешниот американски претседател сподели неколку фотографии и стории на Инстаграм по трагичниот инцидент, а една од најновите стории покажува маица со натпис: „Оружјето не убива луѓе, Алек Болдвин убива луѓе“. Фотографијата е придружена со линк до веб-страницата на помладиот Трамп, каде маицата се продава за 27,99 долари.

Трамп Јуниор на една приказна ставил и фотошопирана фотографија од актерот облечен во маица со горенаведениот натпис.

Доналд Трамп Јуниор. сподели меме на Инстаграм во неделата: „Ајде сите да гледаме како Алек Болдвин го обвинува пиштолот“, а објавата била насловена „Само е прашање на време“. Исто така, пред тоа, тој сподели уште едно меме со фотографија на Алек Болдвин: „Тој изглед кога противникот по оружје убива повеќе луѓе со пиштол отколку што некогаш направила вашата голема колекција огнено оружје…“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donald Trump Jr. (@donaldjtrumpjr)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donald Trump Jr. (@donaldjtrumpjr)

Поранешниот претседател Трамп и Алек Болдвин се во долготрајна расправија, а актерот го отелотвори контроверзниот политичар во емисијата „Saturday Night Live“. Имитациите очигледно толку многу го изнервираа Трамп што на Твитер еднаш повика на истрага за ТВ мрежите кои ги критикуваат републиканците.