Трамп го „реметеше“ Ким за вишокот килограми – погледнете како реагираше тој (видео)


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Американскиот претседател Доналд Трамп, кој е познат по неговите „солени“ шеги, не додржа да не направи една таква и за време на работниот ручек со Ким Јонг-ун во Сингапур.

Го повика Ким да седна, а потоа се пошегува со неговите килограми. Изразот на лицето на Ким е непроценлив и веднаш стана хит на интернет.