Жени внимание внимание: Ова се МИРИСИТЕ кои ги возбудуваат мажите


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Патот до машкото срце води преку неговиот нос.

Да, да добро разбравте. Постојат голем број мириси кои ги возбудуваат луѓето повеќе од луксузниот долен веш, црвениот кармин и добриот оброк.

Ние ќе ви откриеме кои мириси најмногу ги возбудуваат мажите.

Афродизијаците се ароми кои ја стимулираат сексуалната привлечност. Дури и ако парфемот е едвај забележлив, носот на претставникот на спротивниот пол и натаму може да ги досети најмалите молекули на мирисот. И оваа да ја наречеме тајна, морате да ја користите.

Експертите докажаа дека мирисот на ванила, цимет и секако кафе се возбудливи за мажите. Исто така, нотите на егзотично овошје може да биде возбудлива, но важно е да не претерувате. Не е изненадувачки, сите овие мириси се поврзани со аромата на печени колачи или деликатеси и често се наоѓаат во продавниците кај кондиторските производи, во облик на есенција.

Не заборавајте дека секоја личност има свои асоциации со овој или оној мирис, а исто така и индивидуален имунитет за вкусови.

Ако вашиот партнер не поднесува есенцијални масла јинг-јанг и цитрус, не користете ароматични ламби или мирисни свеќи само затоа што се афродизијачни. Подобро е да ја сослушате желбата на партнерот, инаку ефектот ќе биде спротивен.

Наместо миризлив стан, изберете парфен во чие срце ќе биде еден од горенаведените мириси. Ако не ја сакате оваа опција, тогаш пронајдете парфем со нота на овие афродизијаци.