Славни

Трагедија во модниот свет: 22-годишна манекенка загина во стравична сообраќајка

22-годишната манекенка Бри Келер од Австралија, загина во сообраќајна несреќа во Сиднеј, откако возачот на скапоцениот спортски автомобил во кој се возела манекенката загубил контрола над возилото кое после сударот се запалило.

A post shared by Bree Keller (@breekeller_) on

Бри е позната како девојка која обожаваше брзи автомобили, а таа љубов кон бесните машини на четири тркала често ја покажуваше и на својот Инстаграм профил. Загина во Nissan GT-R R35. чија цена е околу 150.000 фунти, пренесува The Mirror.

A post shared by Bree Keller (@breekeller_) on

A post shared by Bree Keller (@breekeller_) on

Нејзиното семејство уште не знае зошто и како Бри се нашла во автомобилот заедно со тројца мажи кои наводно не ги познавала. Се претпоставува дека несреќата се случила после ноќниот провод на друштвото.

A post shared by Bree Keller (@breekeller_) on

Во трагедијата животите ги загубија и двајца млади момци, браќата Стив и Џеф. Не е познато кој возел, судејќи според извештаите кои доаѓаат од Сиднеј.

A post shared by Bree Keller (@breekeller_) on

To Top