Том Хенкс е горд на своите „машини“ – Фиќото и „пеглата“


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Том Хенкс на Фејсбук се пофали со своите два автомобили на кои е посебно горд, нам добро познатите Фиќо и „пегла“.

Актерот обожава антиквитети, а е познат колектор на машини за пишување. Во филмот Dragnet Хенкс со својот колега Ден Ајкројд ја испробаа и „вожњата“ во познатото Југо.