Тој не е од оваа планета – Ибра ги шокира докторите во САД!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


После операцијата на вкрстените лигаменти на коленото, ѕвездата на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ се рехабилитира во САД.

Ибра после повредата ќе биде надвор од терените девет месеци и нема да може да игра до следната година, а неговиот агент Мино Раиола уште еднаш потврди дека Швеѓанецо сигурно ќе се врати на терените и дека нема да стави крај на кариерата.

Интересно е дека Ибра го шокирал американските доктори со состојбата на неговото колено после 20 години кариера, а тамошните медиуми тврдат дека се толку изненадени што сакаат да направат додатни медицински испитувања.

„Неговите колени се неверојатно силно. Лекарите не виделе ништо слично до сега. Ибра има колена какви е невозможно да се има после толку години кариера. Едноставно се совршени, без никакви оштетувања“, изјави Раиола.

„Лекарите сакаат Ибра после кариерата да се врати во САД за да направат некои истражувања. Тие работат на најдобриот институт за колена и лигаменти и саката да установат како е можно неговите колена да се различни од сите останати“, додаде менаџерот на Ибра.