Тоа расплакано бебе од количката денес испишува фудбалска историја…(фото)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Шпанските медиуми одвреме наврме знаат да објават снимка или фотографија од детството и фудбалските почетоци на еден од најголемите фудбалери во историјата, Лионел Меси.

Сега не шпанските медиуми, туку братот на Лео, Родриго Меси објави фотографија на која ѕвездата на Барселона се уште е бебе во количка.

На фотографијата покрај Родриго се наоѓа и Матијас Меси (прв од левата страна), како и Лео Меси кој како бебе плаче во количката.

Тоа расплакано бебе денес испишува историја во светскиот фудбал…

https://www.instagram.com/p/BnP3labAJwt/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control