Груевски: Јас сум човек со принципи и достоинство, aко се согласев на се што сакаа Грците, денес ќе беше друга песна


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Експремиерот Никола Груевски денес ја обвини власта за политички прогон, а во врска со наводите дека прифатил име Република Северна Македонија, рече дека тоа се јалови обиди на власта.

„Ова се јалови обиди на Власта. Сигурно ќе има повеќе. Тие се во кампања, ќе се изнаслушаме разни глупости и клевети. На сите им е јасно зошто сум по судови и зошто пред очите на јавноста ми се случува овој класичен прогон и се случува оваа тортура. Ако се согласев на сè што сакаат Грците, ќе се согласите дека сè ќе беше поинаку денес. Јас сум човек со принципи и достоинство“, рече Груевски.

Поврзано: ЕКСКЛУЗИВНО: Еве што точно биле спремни да прифатат Груевски и Црвенковски!