Славни

Тешко да дојдат до пехарот, но имаат други адути: Топ 10 најсекси тенисерки на Вимблдон

Од година во година сè потешко е да се избере која тенисерка би можела да биде најпопуларна на тенисерската трева, па затоа еве ги десетте најчесто споменувани за ова издание на Вимблдон.

Дона Векиќ (Хрватска)

A post shared by Donna Vekic (@donnavekic) on

A post shared by Donna Vekic (@donnavekic) on

Лора Робинсон (Велика Британија)

A post shared by Laura Robson (@laurarobson5) on

A post shared by Laura Robson (@laurarobson5) on

Светлана Пиронкова (Бугарија)

Камила Џиорџи (Италија)

Менди Минела (Луксембург)

A post shared by Mandy Minella (@mandyminella) on

A post shared by Mandy Minella (@mandyminella) on

Сабине Лисицки (Германија)

A post shared by Sabine Lisicki (@sabinelisicki) on

A post shared by Sabine Lisicki (@sabinelisicki) on

Сорана Кирстеа (Романија)

A post shared by Sorana Cirstea (@soranacirstea) on

A post shared by Sorana Cirstea (@soranacirstea) on

Ежени Бушар (Канада)

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on

Доминика Чибулкова (Словачка)

Каролине Вознијацки (Данска)

Advertisements
To Top