Тешка сообраќајка кај Охрид – повредени четири лица

Четири лица биле повредени, од кои двајца се наоѓаат во тешка состојба, во вчерашната тешка сообраќајка што се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево.

Вчера околу 22,30 часот две патнички возила се судриле на влезот во Охрид. Повредените итно се пренесени во охридските болници.

Полицијата повеќе детали најавува за денеска.