Тензично на улиците: Тепачка на навивачите од Манчестер Јунајтед и Лидс

Пред денешниот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Лидс во Англија се степаа навивачите на двата клуба.

Летаа боксови, се користеше сѐ и сешто за да се турне противникот на земја и да му се удри ќотек. Треба да се спомене дека за првпат после 17 месеци на „Олд Трафорд“ ќе има полни трибини.