Тениските топчиња ги замени со малку поголеми „топки“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Чешкиот тенисер Томаш Бердих беше прва замена за завршниот Мастерс во Лондон, но одлучи да им се заблагодари на организаторите за тоа и да му ја „намачка“ на Малдивите.

A photo posted by Tomas Berdych (@tomasberdych) on

Како причина за отсуството тој ја наведе повредата и лекарската препорака дека мора да се одмора.

A photo posted by Tomas Berdych (@tomasberdych) on

„Лекарите ми рекоа дека треба да направам пауза од две недели, па потоа ќе видиме што ќе биде со мене и како ќе продолжам понатаму“, изјави тенисерот кој во Лондон беше замена за Гофан. После одлуката тој се упати на фантастичните плажи од Малдивите во друштво на својата поубава половина, Естер Саторове.