Славни

Таа вечерва ќе го чува Јувентус на Камп Ноу против Барса

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и вечерва ќе биде најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко.

Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на Јувентус во вечерашниот четврт финален меч во Лигата на шампионите против Барселона.

Фудбалерите на „старата дама“ вечерва во (20:45) ќе ја бранат предноста од (3:0) стекната во првиот меч во Торино, а на Камп ноу ќе биде и убавата италијанка која ќе се обиде да го бодри клубот на чие чело е нејзиниот татко.

Ќерката на Алегри стана миленичка на навивачите на Јувентус не само поради страстите со кои таа ги следи мечевите на Јувентус, туку и поради убавината и сексапилните фотографии кои редовно таа ги споделува на социјалните мрежи.

To Top