Таа посебно се истакнува меѓу најсексапилните Русинки на Инстаграм

Од 10-те најсекси Русинки на Инстаграм, Света Билјалова посебно се истакнува со комбинацијата од одличен изглед, убавина, сексапил и заводливост.

A post shared by Sveta Bilyalova (@svetabily) on

Родена е во Москва, во 1992 година, а на социјалните мрежи се активираше пред пет години. Доста брзо стана многу популарна, па така денес таа на Инстаграм „тежи“ над 5,8 милиони следбеници и обожаватели.

Повремено и на YouTube објавува секси-комични снимки, а се појавува и во музички спотови најмногу за музичари и изведувачи од бразилската музичка сцена. Ја има красено и насловната страна на едно од најпрестижните списанија на денешницата, Sports Illustrated.

A post shared by Sveta Bilyalova (@svetabily) on

A post shared by Sveta Bilyalova (@svetabily) on

A post shared by Sveta Bilyalova (@svetabily) on

A post shared by Sveta Bilyalova (@svetabily) on

A post shared by Sveta Bilyalova (@svetabily) on