Таа 62, тој 72 години – честита радост на „младите“

62-годишната Џени, која се потпишува на социјалните медиуми како Jennys.reviews, го опишала своето бебе како „чудо“ откако останала бремена после 16 години откако кај неа настапила менопаузата.

Бидејќи станува збор за геријатриска бременост, и таа и нејзиниот 72-годишен партнер кој бил подложен на вазектомија, се изненадени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Good Wifey (@jennys.reviews)

Овој случај заинтригирал многу корисници, и секој ден и праќаат коментари за бременоста и прашуваат дали ги врзала јајниците:

„Не, моите јајници не беа подврзани, но мојот сопруг имаше вазектомија“, објаснува таа во видеото на Тикток. Патем, Џени има два сина, и тие го сметаат ова бебе за чудо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Good Wifey (@jennys.reviews)

Како што вели, многумина и рекле дека е премногу стара кога дознала за бременоста, додека му се восхитувале на нејзиниот партнер.

Крајниот термин е 25 ноември, а некои корисници не веруваат дека таа има 62 години, сметаат дека тоа не е вистина.

Други ја фалат што станала мајка и и велат „Годините не нe` дефинираат“.