Свадбена трагедија: Загинаа во хеликоптерска несреќа по два часа од венчавката


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Новопечениот брачен пар Вил Бајлер и Бејли Акерман од Тексас ја доживеаја најстравичната трагедија што можеше да им се случи. Само два часа после венчавката, тие двајца загинаа во хеликоптерска несреќа.

Вил и Бејли се венчаа во саботата вечерта, на приватен ранч во Јувелди, Тексас, 125 километри западно од главниот град Сан Антонио. По свадбената церемонија, брачниот пар се упатил со приватен хеликоптер марка Bell 2006B кон имтот на таткото од невестатаБел 206Б.

Од засега непознати причини, хеликоптерот паднал и заедно со младоженецот и невестата , загинал и пилотот Џералд Грин Лоренс.