Сузи Кортез верна на Барса и кога игра на гости


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најпознатата и најпровокативна навивачка на Барселона, жешката и заводлива Сузи Кортез, верно го следеше својот омилен тим во Лондон, каде што каталонскиот гигант го играше првиот натпревар од осмина-финалето во Лигата на Шампионите против Челзи.

Нормално, заа за нејзиното навивачко патување, Сузи во свој стил се пофали на Инстаграм, споделувајќи фотка од Англија каде, и покрај студените временски услови, се рашета разголена по улиците, облечена во дрес од Барса.

Нејзиниот тим сепак не успеа да дојде до победата. Натпреварот заврши со резултат 1:1.

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on