СУПЕР АКЦИЈА: Одговорни возачи добија гратис билети за Вардар – Рајн Некар! (ВИДЕО)

Пред натпреварот против Рајн Некар Левен во Лигата на шампионите каде што Вардар и оваа сезона игра одлично, македонскиот спортски бренд се одлучи на фантастичен потег.

Вардар одлучи да ги изненади одговорните возачи во Македонија и во соработка со македонската полиција делеше билети за натпреварот во сабота.

Асистенти на одржувачите на собраќајниот ред во градот им беа Стојанче Стоилов и Даинис Криштопанс.

Рајн Некар во Спортскиот Центар „Јане Сандаски“ гостува во сабота (17:30 часот).

https://www.facebook.com/rkvardar/videos/482615828917523/