Актуелно

Сулејман Реџепи разрешен од функцијата реис на ИВЗ

Со одлука донесена со 2/3 мнозинство реисот Сулејман Реџепи е разрешен од оваа функција во рамки на ИВЗ, пренесува ТВ21.

До подготвување на нови избори, вршител на должноста ќе биде гостиварскиот муфтија.

Одлуката стапува на сила од денеска.

Advertisements
To Top