Страшна повреда: Фудбалер на Порто заврши со 17 конци!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вознемирувачка слика од повредата на Хекрот Ерера го обиколи светот после синоќешниот натпревар помеѓу Порто и Јувентус.

Стефан Лихштајнер брутално стартуваше над Мексиканецот на почетокот од второто полувреме и го погоди со копачката во горниот дел од стапалото, толку силно што му ја проби кожата.

И покрај болката Ерера го продолжи мечот до крај, а после натпреварот доби 17 конци!