Страшна несреќа: Автомобил удри во дрво и буквално се распадна! (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Возачот Валентина Томасело некако успеа да се извлече со релативно лесни повреди иако авотомобилот буквално беше преполовен.

Оваа страшна несреќа се случи на Тојота Гранд При на стазата Суникс Рејс во Санто Доминго (Домениканска Република).

На интернет се појави снимка од судирот помеѓу двата автомобили кои губат контрола и излетуваат од патеката. Белиот автомобил удри во дрво и буквално се распадна.