Стивен Спилберг стана тетовски сват


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Ќерката на славниот американски режисер Стивен Спилберг, симпатичната Дестри Алин, е верена со нејзиното момче Генц Легранд, со кого се во врска веќе подолго време.

Веста ја соопшти лично Алин во петокот на нејзиниот профил на Инстаграм, пренесува „Холивуд Рипортер“.

Генц Легранд е син на радиологот од Тетово, Кабил Тахири кој живее во Швајцарија, па сега Стивен Спилберг доаѓа нешто како тетовски сват ( 😀 ). Таа сподели две фотографии, една со нејзиното момче и друга со вереничкиот прстен.

„Многу сум возбудена што го продолжувам животот со мојот близок пријател. Ова е најдобриот ден во мојот живот. Те сакам “, напиша Алин.

Еле Фанинг, Кејтлин Девер, Жулијан Мур, Ирланд Болдвин и нејзината сестра Саша Спилберг се меѓу оние кои и честитаа на Алин за веридбата. Таа го промени своето славно презиме кога ја започна својата кариера во Холивуд.