Спремен да пука со вистинските: Tелохранителот од Трамп имаше лажни раце (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Над 13 илјади полицајци, ФБИ агенти, тајни агенти и припадници на Националната гарда  ги обезбедуваа настаните во Вашингтон за време на инаугурацијата на Доналд Трамп.

Посетителите коишто добијат билети за инаигурацијата биле предупредени дека не смеат да носат чадори, стапови за селфи, големи торби, ножеви и други остри предмети. Тие биле проверувани со метални детектори пред да бидат пуштени до трибините каде што ќе помине поворката со Претседателот Трамп.

Деновиве на социјалните мрежи е актуелно видео на кое се гледа еден од телохранителите на Трамп чии раце постојано биле во иста положба.

Се претпоставува дека станува збор за тактичка употреба на лажни раце со цел под капутот да држи автоматска пушка подготвена за пукање.