СПЕКТАКУЛАРНО: Видете како навивачите ја испратија Бока за Мадрид!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Фудбалерите на Бока Јуниорс отпатуваа за Мадрид каде викендов ќе се игра реванш финалниот дуел од Копа Либертадорес.

Долго очекуваниот меч помеѓу Бока и Ривер конечно ќе се одигра викендов на „Сантиаго Бернабеу“, каде нема да има жешка атмосфера како во Аргентина, но сигурно не очекува спектакл.

Фудбалерите на Бока имаа спектакуларно испраќање од Буенос Аирес, каде неколку илјади навивачи дојдоа да ги испратат своите миленици.

При поаѓањето со автобусот, на улица излегоа огромен број на навивачи, кои приредија мал спектакл со пиротехника.