Се спрема спектакуларен трејд кој ќе ја промени НБА лигата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Љубителите на НБА лигата наскоро би можеле да бидат сведоци на еден од најголените трејдови во последните неколку години.

Главна ѕвезда на трејдот би требало да биде крилниот центар на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис, а наводно негов нов клуб би бил Лос Анџелес Лејкерс.

Оваа вест ја објваи доброинформираниот новинар Бренодон Робинсон, кој тврди дека трејдот ќе се комплетира после 15-ти декември, а ги откри и имињата на кошаркарите кои ќе учествувата во трејдот.

Лејкерси ќе го добијат Ентони Дејвис, а во Њу Орлеанс ќе се преселат Лонзо Бил, Кентавиус, Калдвел- Пол и Брендон Инграм. Тимот од Лос Анџелес исто така покрај Дејвид го бара и Елфрид Пејтон или Јан Кларк.